להדרכה אישית לטיפול בתינוק

לייעוץ הנקה אישי

בטיחות התינוק

ילדים חשופים יותר לתאונות ביתיות בשל סקרנות, יכולות מוטוריות בהתפתחות, אי יכולת של הפעוט להבחין בסכנה, המצאות בסביבה לא בטוחה.

  • תאונות דרכים: תינוק עד גיל שנה או עד 9 ק"ג - נגד כיוון הנסיעה בכיסא בטיחות במושב האחורי של הרכב. בכל גיל, ולא משנה כה הילד מתעקש, חגורת בטיחות היא חובה !!

  • נפילות: גורם מספר אחד בפניות לחדר מיון. כמחצית מהילדים מתחת לגיל 5. החומרה קשורה לגובה וסוג המשטח עליו נפל הילד. תינוקות: השארה על משטח מורם ללא השגחה, מיטת ההורים, כסאות אוכל, נדנדות, שידת החתלה, עגלות סופר, מדרגות, התקלות בבגדים, חפצים כבדים. ילדים: מיטות קומותיים, מיטה ללא מע ואפילו למוות. קה בטיחות, מגרש משחקים, חלונות, נדנדות. 

  • שאיפת גוף זר: סיבת המוות השכיחה בתינוקות עד גיל שנה. גודל, צורה וחומר הגוף הזר קובע את חומרת החסימה. צעצועים עם חלקים קטנים, כפתורים, גרעינים, סוכריות מציצה, פיצוחים, מרשמלו, נקניקיות, ענבים, פופקורן, מוצץ עם פיטמה מנותקת.

  • חנק מכאני: בלונים, שקיות ניילון, שרוכים בבגדים, קשירת המוצץ עם שרוך ארוך, התפסות בשלבי מיטת התינוק, כריות, וילונות בסמוך למיטה.

  • שכחת ילדים ברכב: בכל שנה נשכחים מאות ילדים ברכב. בין אם מדובר ברכב ההורים או ברכב הסעות, שכחה כזו עשוי להוביל לפגיעה בלתי הפיכה, ולצערנו אף למוות. הדבר נובע מעייפות, שינוי בשגרה, סטרס, תינוק שנרדם ואינו מושך את תשומת לב הוריו. היו מודעים לכך שזה יכול לקרות לכל אחד ונקטו אמצעי מנע כמו אפליקציות תזכורת בטלפון, הסכם עם הגננת שתתקשר במקרה שהילד לא מגיע, הנחת חפץ לתזכורת על המושב שליד הנהג כמו תיק החיתולים של התינוק ועוד שיטות.

אתר האינטרנט של ארגון "בטרם".

מיכל ברס היא מיילדת ואחות ממרכז הארץ, מעבירה קורסי הכנה ללידה ומפגשי טיפול בתינוק

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now