סימנים מקדימים ללידה

 

ישנם כמה סימנים, הנקראים "סימנים מבשרי לידה" ויתנו לכם אינדיקציה טובה שבקרוב מאד תצא הלידה לדרך:

  • יצר ה"קינון": שינויים במצב הרוח של האישה ההרה, עד מצב של " קינון". הכוונה לסידור הבית לקראת בואו של התינוק, סיום של פרוייקט בעבודה, ובאופן כללי סגירת קצוות פתוחים בכל נושא שעדיין פתוח.

  • הבטן "יורדת למטה":  כשבועיים לפני תחילת התהליך העובר מתקדם לכיוון תעלת הלידה, במיוחד אצל נשים לקראת לידה ראשונה, ניתן לראות שהבטן נמוכה יותר ויש הרגשה שקל יותר לנשום, החיסרון הוא שהריצות לשירותים יהפכו תכופות יותר בגלל הלחץ על שלפוחית השתן.

  • עליית בתדירות צירים מדומים: במידה וחווית צירים מדומים, המכונים גם "ברקסטון היקס", תתחילי לחוש התחזקות או התגברות של תדירותם. צירים אלו קשורים לכך שהרחם מכין את עצמו לקראת הלידה ויש סיכוי טוב שהלידה קרובה.

  • פקיעת הפקק הרירי: הפקק הרירי הוא ריר הגנה הממוקם בצוואר הרחם, אוטם אותו ומגן בפני זיהומים. שחרור הפקק הרירי מעיד על כך שהלידה קרובה אבל במקרים מסוימים הלידה מתרחשת גם כמה ימים עד שבועיים אחרי שחרורו.  שחרור הפקק לא מלווה בכאב אך ניתן לזהות אותו אם את מבחינה בהפרשה צמיגית המלווה במעט דם.

  • פעילות מעיים מוגברת : שינויים הורמונאליים לקראת הלידה גורמים לעיתים ליציאות תכופות או לשלשולים, כחלק מתהליך ניקוי טבעי של הגוף והכנה ללידה. לעיתים ניתן לחוש בחילה ואפילו הקאות. זהו מצב טבעי ותקין.

מיכל ברס היא מיילדת ואחות ממרכז הארץ, מעבירה קורסי הכנה ללידה ומפגשי טיפול בתינוק

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now