למפגש הכנה לניתוח קיסרי

היפוך עובר במצג עכוז

בעולם המערבי לידות ואגינלית מתאפשרות רק עבור עוברים המציגים את ראשם כלפי מטה, כלומר הראש הוא החלק המקדים בלידה. יילוד של תינוק המציג את עכוזו כחלק מקדים היא אומנות הולכת ונכחדת, שמיושמת במעט מאד בתי חולים, לרוב ע"י רופאים מאד ותיקים, שבתחילת דרכם יילדו תינוקות המציגים עכוז.

כפועל יוצא מכך, תינוקות המציגים עכוז כחלק מקדים, יוולדו בניתוח קיסרי.

 

הדרך להימנע מניתוח קיסרי היא לנסות ולהפוך את התינוק, וקיימות מספר שיטות לעשות זאת, אחדות רפואיות ואחרות קשורות לתחום הרפואה המשלימה.

 • היפוך חיצוני בבית חולים: External cephalic version. פרוצדורה שנעשית ע"י רופא או רופאה. תתבקשי לשכב על הגב, ולהיות כמה שיותר רפוייה.  בעזרת הידיים הרופא ידחוף בעדינות את עכוז העובר כלפי מעלה. התחושה לא כ"כ נעימה אבל בהחלט נסבלת ולא כואבת באופן שלא ניתן להתמודד איתו. תוכלי להתגבר על החשש במהלך ההיפוך ע"י נשימות עמוקות וטכניקות של דמיון מודרך וחיובי.

  אחוזי ההצלחה להיפוך חיצוני נעים בין 40-80%, כאשר גורמים רבים משפיעים על הצלחת הפרוצדורה. מיומנות הרופא, משקל האשה, מבנה הרחם, הרפיית הרחם, כמות מי השפיר או מיקום השליה.

  הפעולה מתבצעת סביב שבוע 37-38. הסיבוכים לפעולה קטנים ולרוב היא נחשבת לבטוחה לאשה ולתינוק. 

 • היפוך בעזרת רפואה סינית: מדובר בהתערבות שאינה פולשנית ואינה כואבת. מטפל מנוסה ישאל אותך מספר שאלות רקע, שיאפשרו לו לאתר גורמים, שעשויים להוביל לכך שהעובר במצג עכוז. לאחר מכן יתאים את הטיפול המתאים, הכולל לרוב שימוש בעזרים סיניים שונים כמו נקודות לחיצה ומוקסה.

  חשוב להגיע לטיפול עם צילום אולטרסאונד עדכני, כדי לוודא שהעובר אמנם במצג עכוז.

  לא מזיק לנסות. מיליארד סינים לא טועים.

מטפלים מומלצים ברפואה סינית:

קרן אסולין :

בוגרת מגמת רפואה סינית במכללה למנהל. התמחתה בבתי חולים בצ'נגדו, בטיינג'ין.

למדה אצל מר סטיבן קלבי, מומחה לגניקולוגיה ופריון במלבורן, אוסטרליה.

ריכזה את מגמת השיאצו במכללת רידמן. מנחה ריטריטים של צ'יגונג רפואי בסין. התמחתה בתחום הטיפול הרגשי וטראומה בכלים מעולם הרפואה הסינית, Somaic Experiencing , המגע והתנועה. מייסדת וחברה בצוות ההקמה של עמותת "מדקרים ללא גבולות ישראל", שעוסקת בטיפול בפוסט טראומה. 

מטפלת בקליניקה פרטית בדגש על עבודה רגשית דרך הגוף. מתרגלת צ'יגונג ויוגה. כותבת ומצלמת. אמא של אליה.

052-232-5264

מיכל ברס, מיילדת, היפוך, עדי גרליץ, דיקור סיני

עדי גרליץ

 

מרפא ברפואה סינית מסורתית וצ'יגונג תינוקות, ילדים ומבוגרים.
בוגר אוניברסיטת טיינג'ין לרפואה סינית מסורתית, סין M.B TCM.
מרפא בדיקור, צ'יגונג (הילינג), תנועה, מגע ותזונה. מאמן צ'יגונג בקבוצות וליחידים, מתאים גם לאנשים עם מגבלות בתנועה. חבר האגודה הישראלית לרפואה סינית. אבא של אליה

054-539-2586

מיכל ברס, מיילדת, היפוך, עדי גרליץ, דיקור סיני
 • תנוחות שונות: קיימות אסכולות התומכות בתרגול תנוחות שונות על מנת לסייע לעובר להתהפך. ללא ספק שהיפוך באמצעים אלו לא נחקר לעומק באמצעים מדעיים, אבל מה שלא עוזר לא מזיק.
   

 • סגולות ואמונות: בכל דת ועדה קיימות סגולות ואמונות שונות להיפוך עוברים. הפיכת ספרים, בדיקת מזוזות, דמיון מודרך, להאיר בפנס בחלקה התחתון של הבטן, לדבר חזק באזור החלק התחתון של הבטן, שתיית מים ממעיין הסטף, הליכה אחורה, קריאה של ספר יונה, הדבקת תמונות של עוברים עם הראש למטה בכל רחבי הבית,  ועוד ועוד. כל אחת לפי אמונתה ומחשבותיה.

מיכל ברס היא מיילדת ואחות ממרכז הארץ, מעבירה קורסי הכנה ללידה ומפגשי טיפול בתינוק

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now