האם מותר לאכול בחדר לידה?

למה זו בכלל שאלה?

 

תמיד מפתיעה אותי, כמיילדת, השאלה, "האם מותר לי לאכול בזמן הלידה", ששואלות יולדות רבות. אני משייכת את השאלה הזו לנסיבות הלא טבעיות שיולדת חווה כאשר היא נמצאת בבית חולים, לבושה בחלוק, לרוב מחוברת לעירוי ולמוניטור, ורוב תהליך קבלת ההחלטות העצמאי נלקח ממנה. זוהי נקודת תורפה קשה מאד שלנו, במערכת הבריאות הציבורית, אשר מנכסת לעצמה שליטה ואחריות בתהליך הלידה, ולעיתים אינה רואה את היולדת ואת צרכיה הבסיסיים ביותר, כמו אוכל.

מה נדרש מהגוף שלי במהלך הלידה?

חשוב מאד לקחת בחשבון, שלידה היא תהליך שצורך הרבה מאד אנרגיה מהיולדת, גם בשלב הצירים המוקדמים, ובעיקר בשלב הלחיצות. הרבה יולדות חוות "נפילת סוכר", תחושה של סחרחורת ובחילה, בשל המאמץ שגופן עובר. בשל כך קיימת חשיבות רבה כן לאכול במהלך הלידה, על מנת לספק את הצרכים האנרגטיים של הגוף.

יחד עם זאת, למרות שהרוב המוחלט של הלידות מסתיים בלידה רגילה, בריאה, עם תינוק בריא ושמח, בבתי החולים לידה תמיד נתפסת עם פוטנציאל להסתבך ולהסתיים בניתוח קיסרי. לכן מעדיפים רופאים רבים להשאיר את היולדות בצום מוחלט על מנת למנוע הקאה במהלך הניתוח.

אז מה הפתרון?

כמו תמיד, הפתרון הוא באמצע. לאזן בין הדברים. לאכול ארוחות קטנות, "לתדלק" את היולדת בפינוק פה ושם, ולהביא אותה למצב שבו רמת הסוכר בדם מאפשרת לה לידה תקינה ובריאה.

לליווי בלידה

אם כן, מה לאכול?

יולדת לרוב לא תרגיש רעב במהלך הלידה, כיוון שהיא מוצפת בהורמון אדרנלין האנרגטי, שמעניק לה את הכוחות הנדרשים בלידה, ומעט מדכא תאבון. אפקט נוסף של אדרנלין הוא יובש בפה, תחושה שמלווה יולדות רבות, ולכן בקבוק מים זמין ליד המיטה, תמיד יתקבל בברכה.  מיצי פירות כמו מיץ ענבים או תפוחים, עשירים בסוכר פירות, מאד מרווים ומספקים את הסוכר הנדרש.

בשלב הצירים, לפני הפתיחה המליאה, כדאי לאכול דברים קטנים ואנרגטיים. חטיפי אנרגיה, כריך, פירות ואפילו עוגה קטנה. יולדות רבות נהנות מסוכריה על מקל ואפילו מקרטיבים, שמרעננים מאד, מספקים סוכר והקלה לתחושת היובש בפה.

שמעתי שמקיאים בזמן הלידה. האם זה נכון?

נכון במקרים רבים. מלבד צירים וירידת מים, ישנם מספר סימנים או תחושות שיולדת מרגישה, שמסמנים את התקדמות הלידה. שלשולים ויובש בפה הם חלק מסימנים אלו, ונשים רבות מרגישות בחילה ואף מקיאות בזמן הלידה. אלו סימנים נורמאלים, שנובעים מלחץ שנוצר בחלל הבטן ולוחץ על הקיבה ושאר חלקי מערכת העיכול. אין צורך להיבהל מכך אלא לשמוח שאמנם הלידה מתקדמת באופן תקין. במידה ואת מתחילה לחוש בחילה, בקשי מהמיילדת שקית או כלי קטן לתוכם תוכלי להקיא.

קצת סגולות ואמונות – ריבת אתרוגים.

הרבנית בת-שבע קנייבסקי ז"ל מבני ברק, היתה מפורסמת בריבת האתרוגים שלה, שנחשבת עד היום לסגולה ללידה קלה. את הריבה הכינה בסוף חג הסוכות, כאשר אספה מבני הקהילה את האתרוגים שנותרו מהחג. הריבה חולקה לאלפי מנות קטנות לטובת יולדות המגזר החרדי. גם היום אפשר למצוא במקררי בתי היולדות צנצנת קטנה עם ריבת אתרוגים. אין מינון רשמי לריבת אתרוגים אך נהוג לטעום כפית קטנה במהלך הצירים.

מיכל ברס היא מיילדת ואחות ממרכז הארץ, מעבירה קורסי הכנה ללידה ומפגשי טיפול בתינוק

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now