קיצור זמן שהייה במיון יולדות

 

  • כרטיס מעקב הריון - הביאי איתך לחדר לידה את כרטיס מעקב ההריון שניתן לך ע"י הרופא, או את הקלסר עם כל הבדיקות שעשית. המידע שמופיע בכרטיס מעקב ההריון יקצר לך זמן במיון, ובעיקר אצל הרופא. סדרי את התיק בחוצצים לפי נושאים. בדיקות דם, US, מי שפיר, סקירות מערכות ובדיקות מיוחדות. הוציאי חשבוניות, זימונים לתורים, דפי הסבר והדרכות, כדי שלא יבזבזו זמן חיפוש אצל הרופא.

  • מוניטור - במהלך השהייה במיון תחוברי למוניטור הבודק את קצב הצירים וקצב פעימות הלב של העובר. על פי תקינות הניטור יומלץ לך על המשך השהייה במיון. כניסה לחדר לידה, אשפוז, המתנה או הליכה הביתה. ניתן להיות מחוברת למוניטור בישיבה, עמידה או שכיבה, אולם בזמן הניטור השתדלי לזוז כמה שפחות או לפחות להחזיק את המוניטור על הבטן, על מנת שלא יהיו הפסקות בניטור וניתן יהיה לנתק אותך במהירות. משך ניטור ממוצע הוא כ 20-30 דקות. 

  • ביקורת הריון עודף - במידה ועברת את תאריך הלידה המשוער, תתבקשי להגיע לביקורת בחדר לידה או במרכז בריאות האשה, כל שלושה ימים עד שתלדי. השתדלי להגיע בשעות הבוקר המוקדמות למיון, אז יש יותר אנשי צוות וסיכוי גבוה יותר שתשתחררי מוקדם. במהלך הביקורת יתבצע מוניטור, אולטרסאונד ובדיקת רופא, ועל פי פרמטרים אלו יומלץ לך על המשך הטיפול. 

  • סבלנות, סבלנות ושוב סבלנות - מיון יולדות הוא מקום הומה, אליו מגיעות נשים מסיבות שונות ומגוונות. לידה, צירים מוקדמים, דימום, חבלה, ביקורת הריון עודף ועוד. הביאי איתך עזרים שונים על מנת להעביר את הזמן. מחשב נייד, ספר, אוכל ושתיה. כך יעבור הזמן יותר בנעימים ולא תהייה משועממת או מתוסכלת. 

מיכל ברס היא מיילדת ואחות ממרכז הארץ, מעבירה קורסי הכנה ללידה ומפגשי טיפול בתינוק

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now