ליווי בלידה

במיילדות המסורתית, לידה היתה אירוע מסתורי, שסביבו היו נשים בלבד והכניסה לגברים היתה אסורה בתכלית. נשים ילדו בבית, והמיילדת היתה מבקרת את האשה במהלך ההריון, עוקבת אחר תקינות ההריון והעובר, מייעצת לאשה לגבי תזונה ומנוחה בהריון ומכינה אותה לקראת האתגר שבלידה ובהורות.

מאז עברה הלידה שינויים רבים. לידות עברו מהבית לבית החולים, הוצגו אמצעים שונים לשיכוך כאבים, התרבו לידות מכשירניות וניתוחיים קיסריים, והחשוב מכל, גברים נכנסו לחדר לידה והחלו לקחת חלק פעיל בלידה, בין אם רצו בכך ובין אם לא.

מסביבה תומכת, ביתית ואינטימית, הפכה הלידה להיות רפואית ומנוכרת. מרכז השליטה בלידה עבר מהיולדת עצמה לצוות הרפואי ולמערכת הבריאות. בסביבה כזו יולדות רבות מרגישות לעיתים חסרות אונים, פועלות מתוך פחד וללא יכולת לשלוט בלידה ולקבל החלטות באופן מושכל.

מתוך כך נוצר הצורך בתומכת בלידה, או כפי שהיא נקראת לעיתים, דולה. מלווה בלידה היא כמו חברה טובה, כמו אמא תומכת. היא אשת מקצוע, מנוסה מאד ומסייעת ליולדת להתמודד עם הלידה ולחוות אותה באופן חיובי ובריא.

מיילדת התומכת בלידה היא הכל בחבילה אחת.

גם מלווה באופן הרמוני ומחבק את כל המשפחה לקראת הלידה, וגם אשת מקצוע שהיא חלק מהצוות המטפל שלך. ממש כמו פעם, המיילדת פוגשת אותך לפני הלידה, מדריכה אותך לגבי שלבי הלידה השונים, ומלווה אותך לאורך ההריון בשאלות, התייעצויות או סתם אם בא לך לדבר.

לאורך השנים, במקביל לעבודה שלי בחדר לידה, אני מלווה נשים בתהליך הנפלא הזה. מחזיקה להן את היד לכל אורכו, תוך שימת דגש על בטיחות האשה והעובר

לצורך כך נעזר בטכניקות מתחום Spinning babies והיפנובירת'ינג, ומנסיוני הרב בחדר לידה. בסדרת תרגילים בהם נעזרות מיליוני נשים בכל העולם, על מנת לגרום להתבססות ראש העובר באגן, והתקדמות טבעית של הלידה.

אז למה מיילדת ולא דולה?

דולה עוברת הכשרה קצרה של מספר חודשים, ומתרכזת במרבית המקרים בלידות טבעיות. מכיוון שדולה עוסקת בליווי פרטני של יולדות, היא נחשפת למספר קטן יחסית של לידות, ואינה רואה את המגוון העצום של מקרים מיילדותיים שונים. 

מיילדת עוברת הכשרה של מספר שנים כאחות, ולאחר מכן קורס מתקדם במיילדות של כשנה וחצי. מיילדת עובדת בחדר לידה, וחשופה למספר רב של לידות, לעיתים מאות ואלפים. בהכשרתה היא לומדת לעומק את כל ההיבטים סביב לידה. הבטים טבעיים של פזיולוגיה ותהליך הלידה, היבטים הכרוכים בהתערבויות שונות בלידה, זיהוי מהיר ותגובות למצבי חירום מיילדותיים.

מה כולל הליווי? 

להצעת מחיר השאירי פרטים ואחזור אליך:

מפגש מקדים – אנחנו יוצרות מערכת יחסים. מכירות אחת את השניה ובונות את דרכי התקשורת שלנו. מומלץ לצרף כל המלווים שיהיו איתך בלידה, בן הזוג, אמא, על מנת שנלמד יחד איך להתמודד עם הצירים וכיצד כולנו נוכל להביא אותך ללידה החיובית והבריאה שאת רוצה.

 

המפגש הוא חד פעמי, בעלות ראשונית, ללא התחייבות מצידך להמשיך הלאה לליווי במידה ואינך מעוניינת.

ליווי בלידה - אני בכוננות עבורך, בליווי טלפוני צמוד, 24 שעות ביממה. ואז - הדבר האמיתי. מהרגע שאת נכנסת לחדר לידה, אני איתך. בכל יום ובכל שעה. לפי התוכנית שלך. עד שתלדי. מחזיקה לך את היד, מדריכה את המלווים שלך, מתרגמת לך את כל מה שקורה בחדר, משגיחה על העובר ומשגיחה עליך. ממש חלק מה​צוות האישי שלך.

האם יש לי גיבוי?  ככלל, אינני קובעת ליווי למספר נשים במקביל, על מנת שאוכל להיות פנויה רק עבורך. במידה ואני משובצת לעבודה בחדר לידה בו אני עובדת, מיילדת אחרת תחליף אותי בחדר הלידה ואני אהיה פנויה עבורך.

מתנה – ייעוץ הנקה בחינם: להשלמת הליווי, לאחר שתגיעו הביתה עם התינוק, נוכל להיפגש אצלכם בבית, לייעוץ הנקה וטיפול בתינוק. 

מיילדת מומלצת לליווי:

ימית דרור אינדובסקי :

מיילדת מוסמכת משנת 2010. בוגרת קורס לידה טבעית, שיאצו ודימיון מודרך בלידה. מנהלת מרכז תמיכה וליווי לנשים במהלך הריון ולידה אשר בעברן ארוע טראומטי. מדריכה קלינית בחדר לידה.

מעבירה קורסי הכנה ללידה פרטיים וקבוצתיים. מרצה בכנסים בארץ ובחו"ל.

מלווה יולדות בכל בתי החולים במרכז הארץ. אמא של נדב ותמר.

054-468-7474

מיכל ברס היא מיילדת ואחות ממרכז הארץ, מעבירה קורסי הכנה ללידה ומפגשי טיפול בתינוק

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now