מפגש זירוז טבעי של הלידה

תאריך הלידה המשוער (תל"מ) הוא תאריך בלבד. כ 3% מהנשים יולדות בתאריך זה, כלומר 97% אינן יולדות בו. מבין אלו שעברו את התל"מ, כשליש נאלצות לעבור זירוז רפואי של הלידה. סטריפינג, פרוסטגלנדין או בלון להבשלת צוואר הרחם, ופיטוצין ליצירת צירים. תהליך כזה אינו תמיד רצוי, מייצר פחדים מיותרים אצל היולדת, ללא ספק אינו מתוכנן, ולפי דיווח מרבית היולדות, כואב יותר מהתקדמות טבעית של הלידה. במרבית הזמן את מחוברת לניטור רציף, מאד מוגבלת בתנועה, כניסה למקלחת או העזרות באמצעים טבעיים לשיכוך כאבים. אפידורל ניתן לרוב בשלב מתקדם יותר של הזירוז, על מנת לוודא שאכן "נכנסת" ללידה.

 

אז מה עושים?

במפגש אצלכם בבית, ננסה להבין מהם הגורמים לעיכוב בלידה:

  • האם התינוק ממוקם באופן לא אופטימלי ברחם? - יחד נבצע מיפוי בטן. אלמד אותך כיצד להעריך איך שוכב התינוק בבטן. זו פעולה נעימה, לא כואבת, והכל בעצמך. 

  • האם ראש התינוק אינו מבוסס באגן?  - אבדוק היכן ממוקדם ראש התינוק והאם יש גורמים המונעים ממנו להתבסס באגן. לא מדובר בבדיקה פנימית אלא מישוש בלבד על פני הבטן. 

  • האם ישנם גורמים המעכבים אותך מלהכנס ללידה? - נשוחח על משמעות הלידה עבורך, ננטרל פחדים ונמצא את התומכים הנכונים ללוות אותך בלידה

במיוחד למקרים כאלו, השתתפתי בסדנת Spinning babies למלוות בלידה. אוכל להדריך אותך בסדרת תרגילים בהם נעזרות מיליוני נשים בכל העולם, על מנת לגרום להתבססות ראש העובר באגן, והתחלה טבעית של הלידה.

נוכל יחד לנסות הכל על מנת להביא אותך ללידה בריאה וטובה !!!

מיכל ברס היא מיילדת ואחות ממרכז הארץ, מעבירה קורסי הכנה ללידה ומפגשי טיפול בתינוק

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now