לקורס הכנה ללידה

 לקורס הכנה ללידה טבעית

שיכוך כאבים טבעי

 

בין אם הלידה מתחילה בבית, או בבית החולים, קיימות דרכים רבות בהן את יכולה להקל על הצירים באופן טבעי ולסייע ללידה להתקדם בכוחות עצמה. העקרונות הללו אינם עומדים בפני עצמם אלא משולבים זה בזה, ומאפשרים ליולדת לשים לב לצרכים של גופה ולאינסטינקטים הטבעיים שלה:

אנכיותרצוי להיות בכל תנוחה אנכית, ישיבה, עמידה, כריעה, רק לא בשכיבה, על מנת לאפשר פתיחה כמה שיותר גדולה של האגן. ניתן לבקש לעשות מוניטור בישיבה על כורסא או על כדור פיזיו ולא בשכיבה על המיטה. אם בכל זאת תרצי להיות במיטה, ניתן לשנות את זוית המיטה לתנוחת ישיבה.

תנועתיות – מוסיפים לאנכיות בזמן ציר. רצוי לנוע מצד לצד, להעביר משקל מרגל לרגל, לעלות מדרגות, אפילו לרקוד. רצוי להוסיף תנועות מעגליות של האגן. התנועה מאד מקילה על הכאבים ומאפשרת לתינוק לרדת בתעלת הלידה.

השענות - על מנת להוריד משקל מהגב והאגן אפשר להישען על קיר, על כדור, על בן הזוג, תוך כדי תנועה קדימה ואחורה

עיסויים ונשימותעיסוי באזור הגב התחתון, ונשימות ארוכות ומליאות מסייעות להתרכז בגופך בזמן הצירים. חשוב לנשום נשימה מודעת וארוכה, המשתלבת עם הציר. אפשר להשתמש בקול נמוך וממושך, ובקצב אחיד.

מקלחת - מים זורמים במקלחת מקלים באופן משמעותי על תחושת כאב הצירים. הכנסי למקלחת לשעה ארוכה, כשהמים בטמפ' מעימה, וכווני את זרם המים לאזור הכואב.

שימוש באביזרים - ישיבה על כדור פיזיו, כדור בוטן ושימוש במכשיר טנס, יקלו משמעותית על כאבי הצירים, ויעברו את הזמן בבית יותר בקלות ובמהירות.

מיכל ברס היא מיילדת ואחות ממרכז הארץ, מעבירה קורסי הכנה ללידה ומפגשי טיפול בתינוק

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now