זירוז טבעי של הלידה

תאריך הלידה המשוער חלף עבר, את מגיעה אחת לשלושה ימים לביקורת בבית החולים, וכלום. אין התקדמות. על מנת שתהליך הלידה יתחיל, על התינוק להבסס באגן שלך. הלחץ של ראש התינוק על צוואר הרחם, ייצור מפל הורמונלי שיתחיל את הלידה. לפני שמזרזים את הלידה באמצעים תרופתיים, ישנן כמה שיטות טבעיות שעשויות לעזור:

 

  • ישיבה ותרגול על כדור פיזיו- לקראת התאריך המשוער השתמשי בכדור פיזיו על מנת להניע ולהגמיש את האגן ובכך למקם את התינוק שלך נמוך יותר באגן לקראת לידה. התנועה על הכדור צריכה להיות נמרצת ולאורך כ 30 דקות לפחות ביום.

  • עיסוי פטמות - בדומה להנקה, העיסוי גורם לעליה ברמות האוקסיטוצין שגורם להתכווצויות הרחם. יש לעסות את הפטמות במשך כ 20 דקות. פעולה זו תתחיל לייצר צירים ולכן אין לבצע אותה לפני שבוע 38.

  • פעילות גופנית -  הליכה, שחיה, יוגה וכו', יכולה לגרום לרחם להתכווץ. הליכה יכולה לעזור במקרה שהגוף כבר מוכן ללידה - היא גורמת לראש העובר ללחוץ כלפי מטה על צוואר הרחם , מה שגורם להפרשת אוקסיטוצין ואז יכולים להתפתח צירים.

  • שמן קיק -  שתיית שמן קיק גורמת לתנועה מזורזת של מערכת העיכול, מה שעשוי לזרז את התפתחותה של לידה טבעית. חשוב לדעת ששמן קיק עשוי לצור תנועה אגרסיבית מאד של מערכת העיכול, ושלשולים קשים, לכן חשוב להתייעץ עם הרוקח לגבי אופן השימוש העדין בחומר זה. 

  • יחסי מין – נוזל הזרע מכיל חומרים המסייעים להבשלת צוואר הרחם, ומקלים על הפתיחה.

  • סטריפינג -  בדיקה ואגינלית הנעשית ע"י רופא או מיילדת, ובמהלכה מתבצעת מתיחה קלה של קרומי מי השפיר. מתיחה זו גורמת להפרשת הורמונים המסייעים להבשלת צוואר הרחם ומקלים על הפתיחה. 

  • שיטות ריפוי הוליסטיות – שיטות אלו מציעות דרכים טבעיות לזירוז לידה. ניתן לפנות למטפל בדיקור / מוקסה / עיסוי / רפלקסולוגיה / דמיון מודרך ועוד.

הריון עודף

 

כאשר תגיעי לתאריך הלידה המשוער שלך, תתבקשי להגיע לביקורת בבית החולים או במרפאת מעקב ההריון שלך. בביקורת תתבצע הערכה של מצב התינוק ומצב ההריון בכלל. תחוברי למוניטור, על מנת לראות את תקינות דופק העובר, ואיכות הצירים במידה והחלו. לאחר מכן תפגשי עם רופא או רופאת נשים, תבדקי באמצעות אולטרסאונד על מנת לוודא שכמות המים תקינה והתינוק מבצע תנועות תקינות.

הביקורת תתקיים אחת לשלושה ימים עד שתלדי או עד אשר יומלץ לך לזרז את הלידה. 

במידה ותרצי, תוכלי להעזר במספר דרכים טבעיות לזירוז הלידה. קראי עליהן כאן

מיכל ברס היא מיילדת ואחות ממרכז הארץ, מעבירה קורסי הכנה ללידה ומפגשי טיפול בתינוק

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now