עיסוי פרינאום

 

שמן שקדים משמש לעיסוי אזור החיץ, הפרינאום, שנמצא בין פתח הנרתיק לפי הטבעת. שמן השקדים משמש לעיסוי הפרינאום לפני הלידה, על מנת להגמיש את האזור ולהמנע מקרעים.

ההמלצה היא להשתמש בשמן היפואלרגי, אולם שמנים אלו עשויים להיות יקרים מאד. תוכלי למצוא שמנים זולים ופשוטים בכל בית מרקחת. במידה והשמן גורם לגירוי או תחושה לא נעימה באזור, תוכלי לעבור לשמן היפואלרגי או לוותר על העיסוי. נמשיך אותו בחדר לידה.

איך עושים עיסוי פרינאום?

משבוע 34, פעם ביום, תוכלי לבצע את העיסוי. אחרי המקלחת, כשאת נינוחה ורגועה, שפכי מעט שמן על שלוש האצבעות, האגודל, האצבע והאמה. פסקי רגליים ופסקי בעדינות את פתח הנרתיק. אין צורך להכניס את האצבעות אל תוך הנרתיק, אלא למתוח בעדינות את העור שנמצא בפתח, הלוך ושוב במשך כשתי דקות. האגודל בחלקי הפנימי, והאצבע והאמה בחלקו החיצוני.

אם את לא מגיעה או שהתנוחה לא נוחה לך, העזרי בבן זוגך.

איך נעזרים בשמן שקדים בחדר לידה?

השימוש בשמן שקדים בחדר לידה כל כך נפוץ, שאין צורך להדריך את המיילדת כיצד להשתמש בו. הביאי בקבוק נוסף של שמן לחדר לידה ומסרי אותו לידי המיילדת. עיסוי הפרינאום נעשה בפועל ע"י ראשו של התינוק. המיילדת תשפוך את השמן על ראש התינוק בזמן שהוא יוצא, ממש כמו שמשמנים צירים של דלת, או ברז סרבן. עם כל לחיצה, יתקדם הראש קדימה, ובזמן הרפיית הלחיצה, יחזור הראש כמה מילימטרים פנימה. כך, בתנועת הראש החוצה ופנימה, כשראשו משומן בשמן שקדים, מבצע עבורך התינוק עיסוי פרינאום ומגמיש את פתח היציאה שלו. באופן זה, עוזר לך התינוק שלך להמנע מקרעים בלידה.

מיכל ברס היא מיילדת ואחות ממרכז הארץ, מעבירה קורסי הכנה ללידה ומפגשי טיפול בתינוק

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now