לקורס הכנה ללידה

 לקורס הכנה ללידה טבעית

הכנת גופך ללידה

גופך יכול להיות מוכן ללידה בשלושה מישורים:

 • במישור הפיזי: לידה כרוכה לרוב במאמץ פיזי לא קטן. ההתמודדות עם הצירים, משך לידה ממושך, שלב הלחיצות. פעילות גופנית קלה מסייעת להכין את יכולתך הפיזית ללדת. הגעה ללידה במשקל תקין ובכושר גופני סביר, מעלים משמעותית את סיכוייך ללידה בריאה וקלה, משפרים את מצב רוחך ואף מסייעים באיזון סוכרת הריונית ומקטינים את הסיכוי לרעלת הריון. הפעילות מגמישה את הרצועות והשרירים ושומרת על בריאות פיזית ונפשית לקראת הלידה. 

  במידה ואין סיבה רפואית המונעת זאת, מצאי פעילות גופנית שאת אוהבת. שחיה, הליכה, יוגה, ריקוד, עליה וירידה במדרגות, ועוד פעילויות שאינן מערבות מאמץ ניכר. 

 • במישור הנפשי: השתדלי להרבות בשינה בריאה ונינוחה. לא על מנת "לצבור שעות שינה" לפני בא התינוק, אלא על מנת לצור רוגע ושלווה, שיכינו אותך ואת גופך ללידה. נסי להקדיש מספר דקות ביום לנשימות ארוכות, תרגילי מדיטציה ומחשבות חיוביות, אותם תוכלי לשחזר בזמן הלידה.

  טכניקה זו, ועוד רבות אחרות, מתורגלת ע"י מיליוני נשים ברחבי העולם בטכניקות של היפנובירת'ינג, דמיון מודרך ומדיטציה, על מנת להקל ולעיתים אף לחוות לידה ללא כאב. נשמע מוזר? קראי עוד. 

  הקיפי את עצמך באנשים חיוביים עם חוויות לידה טובות וקלות. המנעי משמיעת "סיפורי זוועה" על לידות, או צפייה בסרטים או סדרות המציגים נשים סובלות ולידות שהסתבכו. האמיני שלידה היא פעולה טבעית ובריאה, שאינה מסוכנת לך ולעוברך, וכך גם תייצרי את המציאות בה תלדי.

 • במישור הסביבתי: הכיני את האנשים הקרובים והאהובים שילוו אותך בלידה. לימדו כיצד לעבוד יחד בזמן הצירים וריתמי את המלווים שלך לתוכנית הלידה שלך.

  חלקי תפקידים למלווים שלך. מי דואג לשתיה ואוכל במהלך הלידה, מי מסייע לך להתמודד עם הצירים, מי נוהג לחדר לידה ובאיזה מסלול, מי מצלם, למי מודיעים על הלידה, וכל פרט נוסף שחשוב לך. 

  המלווים שלך הם גורם משמעותי ביותר בהצלחת הלידה ובשמירה על הרוגע והשלווה בחדר לידה. 

מיכל ברס היא מיילדת ואחות ממרכז הארץ, מעבירה קורסי הכנה ללידה ומפגשי טיפול בתינוק

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now