ביות מלא, ביות חלקי, ביות רגיל – מורה נבוכים

ביות חלקי (או ביות רגיל):

התינוק מטופל בשעות הבוקר ע"י האחיות, לעיתים נרחץ, בודקים לו חום ולוקחים בדיקת דם לצהבת אם צריך. בהמשך היום, התינוק מטופל ע"י ההורים. החלפות, אוכל, משחקים ושירים, ובלילה הוא עובר למחלקת תינוקות. שם הוא מושגח, יחד עם חבריו וחברותיו, ע"י אחות הלילה, המלאה בכוונות טובות, אבל אילוצי המערכת והתקנים בבתי החולים, מאלצים אותה לתת את המינימום האפשרי לכל תינוק.

ביות מלא, או איך אוכל לשהות עם התינוק שלי במהלך כל האשפוז?

האלטרנטיבה, שמאיזו סיבה נחשבת אפשרות למיטיבות לכת בלבד, היא ביות מלא. כאן התינוק נמצא כל הזמן אצל ההורים, ביום ובלילה, אחד על אחד, במקום הכי טבעי עבורו. כמו בבית. ללא תחרות על תשומת לב, ועם הנקה זמינה בכל רגע. מלבד היתרונות הברורים לתינוק, תחשבי גם על עצמך. אני רואה אתכן משוטטות כל הלילה, בחלוקים ורודים ועיניים טרוטות, הלוך וחזור מהמיטה שלך למחלקת תינוקות, פשוט כי את מתגעגעת ורוצה לראות אותו. קוראים לזה הורמון האהבה. אותו הורמון שגורם לרחם שלך להתכווץ, גורם לך גם להתאהב בתינוק שלך. וכשמאוהבים, מתגעגעים.

אפס הפרדה. טרנד חדש או הדבר האמיתי?

התינוק שלך רגיל להיות איתך 24 שעות ביממה. לאחר הלידה הצורך הזה שלו להיות איתך עדיין קיים. הוא מחפש את החום שלך, המגע שלך והקשר הצמוד שאליו היה רגיל. במרבית בתי החולים מתאפשר שהייה של בן או בת הזוג לצידך לאחר הלידה במשך כל זמן האשפוז. 

 

המשמעות של אפס הפרדה הוא מעבר של התינוק, יחד איתכם אל מחלקת האשפוז, ושהייה שלו לצידכם בשעות חייו הראשונות. רחצה, חיסונים ובדיקת רופא נעשים לידכם. חשוב מאד לשמור על חום גופו של התינוק ע"י הצמדתו אל העור של אבא או אמא, ישירות במגע עור לעור. 

 

מדוע מעט נשים בוחרות ביות מלא?

הסיבה שביות מלא סובל מיחסי ציבור לא כל כך טובים היא כל נותני העצות, שמשכנעים אותך שביות חלקי עדיף לך. "זה הלילה האחרון שיש לך לישון", "מה את צריכה את הכאב ראש הזה", "הן יכולות לטפל בו הכי טוב", "את צריכה לנוח אחרי הלידה". אז החדשות הרעות הן, שלילה אחד לא יצבור לך שעות שינה לשנים הקרובות, תינוק הוא לא כאב ראש אלא אושר ושמחה, ואת היא המטפלת הטובה ביותר לתינוק שלך.

אבל אל חשש. יש תמיד אחות במחלקת יולדות, שיכולה לעזור לך במקרה שאת מסתבכת או צריכה עזרה. מעבר לכך, ביות מלא זו לא חתונה קתולית. אם את חוששת להירדם כשהוא בעריסה לידך, רוצה להיכנס לשירותים ופוחדת להשאיר אותו לבד, או באמת מוכרעת מעייפות, אפשר לקחת אותו לשעה שעתיים לתינוקיה, לתפוס מנוחה קטנה, ולקחת אותו בחזרה.

להדרכה אישית לטיפול בתינוק

לייעוץ הנקה אישי

מיכל ברס היא מיילדת ואחות ממרכז הארץ, מעבירה קורסי הכנה ללידה ומפגשי טיפול בתינוק

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now