הלידה ה 800


הגאווה הגדולה שלי היא העובדה, שמתחילת חיי הנפלאים כמיילדת, ספרתי, וציינתי וכתבתי על כל לידה שעברה תחת ידיי. זה התחיל בקורס מיילדות, שם התבקשנו לתעד 50 לידות שיילדנו בעצמנו. התהליך הזה של שחזור ועיבוד כל לידה מצא חן בעיניי מאד. כל לידה מיוחדת ושונה. בכל לידה יש זוג אחר, עם סיפור חיים מיוחד, ונולדת תינוקת או תינוק, השונים מכל התינוקות האחרים.

יילדתי נשים חד הוריות, שהגיעו יחד עם אמא וחברה עוטפת, בחשש עמוק לקראת החיים עם תינוק שהוא רק שלך ולא של אף אחד אחר.

יילדתי נשים פונדקאיות, שמסרו בלב חם, מתרגש ועצוב כ"כ, את התינוק להוריו החדשים. בלידות כאלו נחלקתי בין זוג ההורים החדש לבין האשה הנפלאה שילדה עבורם וליבי נחמץ עבורה. בלי לשים לב, בחרתי להיות איתה אחרי הלידה, ללוות אותה ולהחזיק את ידיה הריקות.

יילדתי זוגות בנישואים שניים, שבחרו לקדש את חייהם החדשים בתינוק. בדרך כלל זוג מבוגר יותר, מגובש, עם הרבה הומור ושמחת חיים.

יילדתי זוגות בלידה שקטה. הלידה הנוראית מכולן, עם עובר שאינו בחיים, ללא קולות של מוניטור וללא בכי. ניסיתי להישאר מקצועית ומנותקת, כפי שלימדו אותי. לטפל טכנית בלידה, לעזור בכאבים, לעטוף את התינוק, למלא טפסים. אבל איך אפשר שלא לחבק, ולעטוף, ולנשק, ולנגב את הדמעות של זוג, שעובר חוייה כל כך נוראית.

יילדתי נערות צעירות, שבהיסח הדעת, חוסר תשומת לב, חוסר ידע או סתם תשוקה רגעית, נכנסו להריון בגיל 15 או 16. באופן שתמיד הפתיע אותי, הן הגיעו ללידה מגובשות, החלטיות, בוגרות בהרבה מנשים הכפולות מהן בגיל. אולי בגלל התהליך שעברו, של ההחלטה ללדת, של התמיכה שעטפה אותן, ושל ההכרה בכך שגם לתינוק שלהן יש מקום בעולם.

הכל מהכל עברו תחת ידיי, וכולן נכנסו למחברת הלידות שלי, שטפחה והפכה כבר לארבע מחברות, מלאות בחיים חדשים. הילדים שלי ממלאים כבר יישוב קטן, או שכונה בעיר גדולה. הם יהודים וערבים, עולים חדשים ועובדים זרים, חילוניים וחרדים, לבנים, ג'ינג'ים ושחורים. אם כולם ייפגשו, איזה מפגש נפלא ומשמח הוא יהיה. מפגש של חוויה משותפת, שהתחילה עם לידה אחת ומיילדת אחת.

והלילה נולד התינוק ה 800, לזוג ענק, תרתי משמע. זוג הורים גבוה במיוחד, שאתגר מאד את ה 1.54 מ' שלי. הרגשתי כמו הילדה הקטנה שלהם, והתרגשתי יחד איתם בכל רגע, בכל לחיצה וביציאה הנפלאה של התינוקת ישר אל הידיים של אבא. 4402 גר. של מתיקות בלונדינית.

מזל טוב, טטיאנה ויבגני, על החוויה הבלתי נשכחת.


פוסטים אחרונים

מיכל ברס היא מיילדת ואחות ממרכז הארץ, מעבירה קורסי הכנה ללידה ומפגשי טיפול בתינוק

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now