השגחה בארוע הברית

את ברית המילה של ילדיי ביליתי בחדר צדדי, כשאני מניקה אותם ללא הרף, מטיילת איתם לאורך ולרוחב החדר, ומנחמת אותם לאחר חווית הברית הקשה שעברו. מיותר לציין שלא הייתי כלל נוכחת בארוע עצמו.לא פגשתי את האורחים, לא ביליתי בחברתם, ולא נהניתי מהאוכל העשיר עליו שילמנו.

מדי פעם הגיע מישהו לומר מזל טוב, להביא משהו לאכול או לשתות. באופן כללי הרגשתי בודדה, לבדי עם התינוק, ובעיקר רציתי שכולם כבר ילכו. 

 

מה צריכים תינוקות לאחר הברית?

דמיינו את עצמכם, לאחר פרוצדורה רפואית כלשהי, כמו טיפול שיניים, חבישת נקע או אפילו לידה. אתם שוכבים במיטה, מנסים קצת לנוח וכואב לכם. סביבכם כולם חוגגים. מוזיקה, אוכל, נשיקות. אתם רק רוצים קצת שקט, ושמישהו יחזיק אתכם, יחבק וינחם אתכם.

ארוע הברית אורך בין שלוש לארבע שעות, בהן מקבלים את האורחים, טקס הברית ואח"כ ארוחה. הטקס הסתיים. המוהל הלך ונשארתם אתם והאורחים. בזמן הזה התינוקות, שעברו טקס כואב ומפתיע, אמורים לישון, לאכול, ולרוב גם צריכים החלפת חיתול. בקיצור, הם צריכים מישהו שיהיה צמוד אליהם, ולרוב זו אמא שלהם. אפשר כמובן לבקש מסבתא, סבא או קרוב או קרובת משפחה אחרים, אבל סביר להניח שהם יתחלפו בינהם, כדי שגם הם יוכלו להנות מהארוע. 

מה את צריכה לאחר הברית?

בעיקר שקט נפשי.

  • לדעת שהילדים שלך בסדר. שהם מטופלים כראוי. שיש מישהו אחד שצמוד אליהם ודואג לכל צרכיהם. 

  • לדעת שהאורחים שלך נהנים. שהם מבלים ואוכלים טוב. שהם לא עסוקים בלחפש אותך ולדאוג לך. שהם יכולים לשמוע ממך על חווית הלידה ולשמוח בשמחתך.

  • להיות את עצמך. לארח. להנות מחברים וקרובי משפחה. לאכול טוב. אפילו קצת לנוח. להניק את הילדים כשצריך, ולחזור מיד לארוע.

אז איך הופכים את ארוע הברית למשהו אחר?

בעיקר אחרי הברית, את והילדים צריכים מישהו צמוד. מישהו מקצועי שיידע לתת מענה לצרכי התינוקות ולצרכיך שלך. הדבר חשוב אפילו יותר כשמדובר בברית של תאומים. כאן אני נכנסת לתמונה עבורכם, כאחות תינוקיה ומיילדת מוסמכת.

  • לפני הארוע אני מגיעה למקום, ואנחנו מסדרות חדר צדדי נעים, בו אשהה עם הילדים לאחר טקס הברית.

  • לפני הטקס הילדים אתכם בארוע. צילומים, פגישה עם קרובי המשפחה והאורחים, והכרות משותפת עם כולם.

  • לאחר טקס הברית, התינוקות ואני נבלה יחד בחדר הצדדי, אני דואגת לכל צרכיהם. מחליפה להם חיתולים, מסייעת להם לנוח, קוראת לך כאשר צריך להניק או אם את מעדיפה, נותנת להם בקבוק חלב שאוב או תמ"ל, לפי רצונך.

יה 

 

זו ההזדמנות שלכם להעניק גם לעצמכם ארוע מפנק

 "בַּיּוֹם הַהוּא כָּרַת יְהוָה אֶת אַבְרָם בְּרִית לֵאמֹר לְזַרְעֲךָ נָתַתִּי אֶת הָאָרֶץ הַזֹּאת מִנְּהַר מִצְרַיִם עַד הַנָּהָר הַגָּדֹל נְהַר פְּרָת." 

"וּנְמַלְתֶּם אֵת בְּשַׂר עָרְלַתְכֶם וְהָיָה לְאוֹת בְּרִית בֵּינִי וּבֵינֵיכֶם."

מיכל ברס היא מיילדת ואחות ממרכז הארץ, מעבירה קורסי הכנה ללידה ומפגשי טיפול בתינוק

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now